Jeśli jest coś, co może odebrać radość z nowo wyremontowanej łazienki, to pozostaje kurz. Bez względu na to, jak dobrze twój wykonawca zabezpiecza teren budowy od reszty mieszkania, kurz zawsze przedostaje się i osiada na wszystkim. Na szczęście jest kilka prostych kroków, które możesz wykonać, aby wszystko posprzątać i wreszcie cieszyć się nową przestrzenią.

Pozostawienie leżącego kurzu nie jest tylko brzydkie. Pozostawiony bez opieki może skończyć się w kanałach powietrznych. Dlatego ważne jest, aby jak najszybciej usunąć kurz.

Po pierwsze, jest kilka rzeczy, które musisz wykonać, aby wykonać zadanie:

- Maski na twarz
- Odkurzacz (plus dodatkowy filtr lub dwa)
- Mopy do kurzu lub ręczniki
- Miotła plus mop do kurzu
- MOP
- Środek czyszczący do konkretnego materiału podłogi
- Miękkie ręczniki
- Ścierki z mikrofibry

Kiedy zaczynasz, pamiętaj, że chcesz zminimalizować ilość kurzu, który wzbijasz w powietrze. Oprócz rozrzucania kurzu i zwiększania wysiłków związanych ze sprzątaniem, może również przyczyniać się do problemów z oddychaniem. Z powodu tego ryzyka podczas czyszczenia należy nosić maskę na twarz.


Zacznij od góry

Mając to na uwadze, pierwszym krokiem, który należy zrobić, jest odkurzenie jak największej ilości kurzu. Odkurzanie usunie większość kurzu, zwłaszcza luźny materiał, który jest bardziej skłonny do przemieszczania się, jeśli spróbujesz go zamieść. Nie odkurzaj w przypadkowych kierunkach. Zamiast tego zacznij od sufitu i idź w dół w kierunku podłogi, wykonując długie ruchy na boki. Jednocześnie zadbaj o występy w górnej części ościeżnic okiennych i drzwiowych. Oprawy oświetleniowe i łopatki wentylatorów sufitowych również mogą wymagać odkurzania, podczas gdy bliżej ziemi należy zadbać o abażury i elektronikę.

Po zakończeniu tej części procesu możesz rozpocząć czyszczenie tych samych miejsc mydłem i ciepłą wodą. Wilgotne ręczniki pozwolą usunąć pozostały kurz bez rozrzucania go. Każda odkurzona sekcja również będzie musiała zostać wyczyszczona w ten sposób. Dotyczy to również otworów wentylacyjnych. Nie bój się zdejmować osłon wentylacyjnych i dostać się do środka.


Ostrożnie z podłogami

Czyszczenie domu po remoncie zacznij od podłóg będzie zależało bardziej od rodzaju powierzchni podłogi. Podłoga pokryta wykładziną zwykle zatrzymuje znacznie więcej kurzu i można ją usunąć za pomocą odkurzacza oraz przedłużki szczotki. Jeśli chcesz, możesz nawet użyć odkurzacza parowego, aby bardziej energicznie oczyścić osadzony kurz. Dodatkową zaletą czyszczenia parą jest to, że mniej kurzu zostanie wyrzuconych w powietrze.

Jeśli czyścisz twardą podłogę, odkurzanie lub zamiatanie to niezbędny pierwszy krok. Nie od razu usuwaj kurzu wilgotnym mopem. Ryzykujesz zarysowanie powierzchni drobnymi ziarenkami kurzu, które poruszasz. Oczyszczony mop do kurzu to kolejna opcja, której można użyć do bezpiecznego usunięcia drobnych cząstek. Wzdłuż listew przypodłogowych zużyte prześcieradła suszarki bardzo skutecznie dostają się do zakamarków, zbierając kurz.

Po jak najlepszym zebraniu kurzu można nałożyć na podłogę wilgotny – nie mokry – mop, używając środka czyszczącego odpowiedniego dla powierzchni.


Nie zapomnij o kanałach

Po wyczyszczeniu wszystkich tych części domu, następną rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, jest odkurzenie otworów wentylacyjnych i sprawdzenie filtrów powietrza. Po zakończeniu budowy i sprzątania istnieje duża szansa, że ​​trzeba będzie je wymienić.

Po usunięciu wszystkich tych zadań możesz teraz cieszyć się swoją nową łazienką z komfortem, który wiąże się ze świadomością, że wszystkie pozostałości procesu budowlanego zostały usunięte.


Sprzątanie łazienek sprzątanie przebudowy czyszczenie kurzu


Czyszczenie po zakończeniu budowy może być uciążliwe, ale oto kilka sztuczek, które sprawią, że będzie to znośne